Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Rozmawiali oni ze sobą o tym wszystkim, co się wydarzyło”. Na czym polega świętowanie Wielkanocy? Na uroczystym śniadaniu? Co było wtedy treścią naszych rozmów? A moja osobista rozmowa z Jezusem. Radość z obecności Zmartwychwstałego i zastanawianie się jak pozwolić Mu działać w wyprowadzaniu mnie z grobów moich grzechów. Rozważanie tej prawdy po to, aby jeszcze mocniej rozpoznawać Zmartwychwstałego we Mszy świętej. W mocy słowa, które nam wyjaśnia przez Ducha Świętego. W mocy pokarmu, gdy sam umacnia nas w naszej drodze do niebieskiego Jeruzalem. Rozpoznać Jezusa, który stale idzie z nami.
