Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego”. Jezus przez Marię Magdalenę przekazuje nam dobrą nowinę. Pokonał nasz grzech i śmierć, która jest jego skutkiem. Wypełnił swą misją i jako Bóg wcielony będzie wracał do nieba. Powraca do Ojca, bo jest Jego jedynym Synem. Ale dzięki śmierci i zmartwychwstaniu i nas wszystkich pojednał z Ojcem. Stąd możemy Boga w niebie nazywać naszym Ojcem. Przez chrzest jesteśmy wszczepieni w Chrystusa, a przez to staliśmy się uczestnikami tej wyjątkowej relacji. On, zjednoczony od zawsze z Ojcem, teraz sprawił, że staliśmy się prawdziwie dziećmi Bożymi. Głoś to życiem.
