Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna”. W piątek grób był pełny, wejście przywalone ogromnym kamieniem. Dziś jest pusty: niemy świadek zmartwychwstania. By to odkryć trzeba miłości, jak Maria Magdalena, niecierpliwie szukającej Pana. Jej świadectwo rozpoczyna bieg innych. Trzeba wiary Piotra i Jana, którzy uwierzyli słowu Marii, ile sił biegli do grobu, a potem na widok jego pustki uwierzyli Pismu, które zapowiadało zmartwychwstanie Pana. Spotkanie z Nim ożywia naszą nadzieję, iż możemy to, co dziś głoszone jest słowami, głosić naszym życiem. Zaprośmy innych do świętowania Życia.
