Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Nie każdy, który Mi mówi: «Panie, Panie»”. Wielu dziś takich, którzy nawet nie mówią 'Panie’, bo zależność od Boga wydaje się im 'nieludzka’. Godność człowieka polega zaś na tym, że stale pamięta o swojej relacji z Bogiem, gdzie wszystko można tylko zrozumieć przez miłość. Z miłości wyszedł z Bożych rąk, miłością jedynie może w sposób wolny budować swoje życie na skale żywego Boga, obecnego w naszym życiu. My zapewne codziennie mówimy: Panie, Panie. Ale czy te słowa znajdują swoje przedłużenie w mądrości naszych czynów: w budowaniu wszystkich relacji w miłosnej zależności, w obdarowaniu?
