Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje”. Prosić to nie narzucać. Gdy wyrażam w modlitwie prośbę do Pana Boga z pokorą uznaję swoją zależność od Niego. Zależność nie poddania, ale wybrania i umiłowania miłością stałą i niezmienną. Miłością, która nie tylko zna cel mojego życia, ale pragnie mi ze wszystkich miar pomóc, aby go osiągnąć. Gdy o tym pamiętam, to wówczas prosić oznacza wyrażać zgodę na wszystko, co temu służy. Podporządkować swoje plany temu, w jaki sposób Bóg prowadzi mnie przez to życie. Również wtedy, gdy wydaje mi się, że jest głuchy na moje prośby. Prosić i nie przestawać ufać.
