Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Módlcie się za tych, którzy was prześladują”. Dlaczego nie wierzysz w moc modlitwy? To spotkanie, w którym człowiek staje po stronie Boga, a Bóg po stronie człowieka. Nie można traktować modlitwy jako formy spełniania własnych marzeń i oczekiwań. Nawet, gdy wydają się być absolutnie bezinteresowne. Modlitwa to wzmacnianie siebie i swoich sił miłością Boga. Również w tym, aby na zło nie odpowiadać złem. By w ręce Boga oddawać tych, którzy czynią zło. Ze świadomością, że nasz Bóg jest Bogiem życia, a nie zemsty. On z nikogo nie rezygnuje na drodze do zbawienia. Modlę się, bo to zrozumiałem.
