Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Módlcie się za tych, którzy was prześladują”. Dlaczego mamy się za nich modlić? Czy dlatego, aby uciec od niebezpieczeństwa grożącego z ich strony? Może jednak po to, by Pana Boga postawić w centrum tej relacji, bo On jest ‘moją skałą schronienia i zamkiem warownym’. Także po to, bo Bóg pragnie zbawienia wszystkich bez wyjątku ludzi. I po to, by nas uchronić od pragnienia zemsty, bo naszym myśleniem kieruje tylko sprawiedliwość i trudno nam sobie wyobrazić, by kogoś takiego móc potem spotkać w niebie. Oddać prześladowców w ręce Boga to doskonały przejaw miłosierdzia. Wejście na drogę życia.
