Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa”. Jak można doskonalić się w sprawiedliwości? W obu relacjach: do Boga i do ludzi. Bóg jest sprawiedliwy wobec mnie, bo nie cofa swych darów i pozwala, by moje życie było aktywną współpracą w moim zbawieniu. Mogę wtedy cieszyć się dokonanym dobrem, ale też cierpię, bo zło dokonane przeze mnie czy innych przynosi konkretne negatywne skutki: dla mnie lub dla innych, wprost lub pośrednio. Jak więc doskonalić się w sprawiedliwości? Choćby przez to, by otrzymane talenty spożytkować dla prawdziwego dobra swego lub innych. Umacniając jedność z Bogiem.
