Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„I chwalili Ojca waszego, który jest w niebie”. Często zdarza się nam chwalić innych za dokonane dobro? I najpierw dziękujemy Bogu, że mogliśmy zaznać tego dobra? Egoizm naszej skażonej natury chce skupić uwagę wszystkich na sobie. Bycie zaś jak Chrystusowe 'sól’ i 'światło’ może stawać się dla innych prowokujące i skończyć się tym, że nas zlekceważą albo odrzucą. To staje się wtedy próbą naszej wiary: czy żyjemy dla chwały Pana Boga czy dla podziwu taniej popularności świata. Proś o mocną wiarę i często pytaj się: Czy inni patrząc na moje uczynki mają podstawy, aby chwalić Ojca w niebie?
