Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od Ciebie”. Na drodze prowadzącej do celu dobrze jest mieć punkty umocnienia, upewnienia, że podążamy dobrą drogą. Podobnie w życiu wiary. Pragniemy znaków, że Bóg nie tylko jest z nami, ale że troszczy się o nas, wspomaga w tym, co przekracza nasze siły i możliwości. Takie znaki otrzymujemy. Problem jest w tym, że ich nie zauważamy, bo wszystko przypisujemy sobie, bo tylko prosimy, a nie dziękujemy. Nie słyszymy głosu wzywającego nas do nawrócenia. Nie odkrywamy obecności Jezusa, który po trzech dniach zmartwychwstał i jest obecny w Eucharystii.
