Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. Darmowość to miłość, która domaga się tylko jednego: jej przyjęcia. Mamy naturę skażoną grzechem, więc kieruje nami interesowność. Stąd trudno nam zrozumieć Boga i Jego absolutnie bezinteresowną miłość. Pomyśl, jak bardzo jesteś obdarowany! Niczym uprzednio na to sobie nie zasłużyłeś, nie masz prawa, które 'zmuszałoby’ Pana Boga do obdarowania cię. Ani do tego, aby wszystko zatrzymać dla siebie. Stąd bycie dzieckiem Boga oznacza wysiłek hojnego naśladowania Go w Jego darmowości. To znak wiarygodności bycia uczniem Chrystusa. Radosnego dawcę miłuje Bóg.
