Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak”. Nie byłoby narodzin Jezusa, gdy wcześniej nie było narodzin Maryi. Jej przyjście na świat zapoczątkowało zmianę sytuacji całej ludzkości, każdego z nas. Ona miała stać się ‘tabernakulum’ i ‘ołtarzem’ Słowa Przedwiecznego. Została zachowana od zmazy grzechowej, aby mogła wydać na świat Niepokalanego Baranka. Popatrzmy na swoje życie: Bóg też pragnie, abyśmy wydali owoc, który ma być na Jego chwałę i jednocześnie dla naszego wiecznego pożytku. Każdy z nas jest powołany do życia i do pełnej chwały: do zbawienia. Czy na tej drodze proszę Maryję o pomoc?
