Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami”. Ustalanie własnych norm bez pytania Ducha Świętego obecnego w Kościele. Ograniczanie wiary do fizycznej obecności przy Jezusie. Owszem, to jest bardzo ważne, ale człowiek nie może stawiać granic łasce Bożej. Trzeba się troszczyć o widzialną wspólnotę Kościoła, bo w nim jest pełnia środków zbawienia. Lecz sprawą fundamentalną jest wiara, iż Jezus jest jedynym prawdziwym Odkupicielem człowieka. Jakie mam jednak prawo, aby oceniać wartość dobra czynionego przez ludzi spoza Kościoła? Przecież prawdziwe dobro zawsze dokonuje się mocą Bożej łaski.
