Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał”. Spójrzmy dziś na nowo na nasze życie z perspektywy Ojca w niebie. Każdy z nas odnajdzie się w Jego miłości. Przyjęcie jej to nie przymus, lecz wyraz wolności dziecka Bożego. A wolność wiąże się z odpowiedzialnym posłuszeństwem. Jezus przyszedł na świat, aby stać się dla nas jedyną drogą do Ojca. Jego prostota relacji z Ojcem i służebna miłość są dla nas konkretną drogą. Mamy udział w Jego wielkości, gdy staramy się każdego dnia iść tą drogą dziecięctwa. Prośmy o szczerą ufność dziecka, które pewne jest bycia umiłowanym.
