Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Mając oczy, nie widzicie; mając uszy, nie słyszycie?”. Mogą być w naszym życiu chwile, kiedy nam się wydaje, że jesteśmy sami, opuszczeni nawet przez Pana Boga. Ale jest o wiele więcej sytuacji i wydarzeń, kiedy możemy odkryć Jego obecność. Ileż uwielbienia Boga powinny one we mnie rodzić! Ale może tak żyję z przyzwyczajenia i rutyny, również w życiu duchowym, że tego nie dostrzegam. Może moje myśli są „zakwaszone” kwasem współczesnych Herodów, których bezwiednie ciągle słuchamy? A to ogarnia wtedy serce i skutkuje naśladowaniem świata: pychą, lenistwem, gniewem. Uważniejszych oczu wiary!
