Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Odszedł na górę, aby się modlić”. Mieć przed oczami postać modlącego się Jezusa: to wielka pomoc w naszej osobistej modlitwie. Łatwiej wtedy rozpoznać, że Jezus zawsze jest z nami. Wtedy, gdy nasze zatwardziałe serca nie rozpoznają tej obecności. Gdy nie rozumiemy Bożego działania, jak uczniowie 'sprawy z chlebami’. I wtedy, gdy zniechęcamy się w naszym trudzie, jak uczniowie przy wiosłowaniu. Modlitwa, a zwłaszcza Eucharystia, jest zaproszeniem Jezusa do łodzi naszego życia. Jakże wtedy łatwiej docierać do drugiego brzegu naszych przeciwności i naszej niewiary. Panie, naucz nas modlić się!
