Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Miejcie wiarę w Boga”. Czy można modlić się bez wiary? Może być modlitwa, która jest tylko przyzwyczajeniem lub praktyką dla lepszego samopoczucia lub 'na wszelki wypadek’. Stając przed Bogiem trzeba najpierw zapytać się, czy mam świadomość, że staję przed Ojcem jako Jego umiłowane dziecko. Jestem nim dzięki Jego miłości, a nie swoim zasługom. Niewiele mogę Mu dać, ale to, czego bezwzględnie się domaga to moje ufne, dziecięce powierzenie się Jego planom miłości wobec mnie. Jej darem jest przebaczenie, które mam dalej przekazywać. Troska o wiarę to świadomość, że Bóg daje tylko dobre dary.
