Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Oto my opuściliśmy wszystko i poszliśmy za Tobą”. Mogę z czystym sumieniem odnieść te słowa do siebie? Może powodują one we mnie popłoch i zdumienie, że Jezus za wiele ode mnie żąda. Jeśli wszyscy mieliby zostawić wszystko, aby iść za Jezusem, to jak funkcjonowałby świat? Wezwanie Jezusa, skierowane do swych uczniów, nie oznacza pozostawienia ziemskich relacji i odpowiedzialności. Jezus w modlitwie do Ojca prosił Go, aby nas nie zabierał ze świata, lecz ustrzegł od zła, którego nie brak w świecie. Zapytam się: czy nie przywiązałem się do czegoś, co mi utrudnia bycia świadomym uczniem Jezusa?
