Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg”. Media sycą nas złem pokazywanym w wielu odmianach. Wywołują wrażenie fatalizmu, które odbiera nam nadzieję, a przez to zapominamy skupić się nad tym, co dobre. Może udaje się nam kroczyć ścieżkami dobra, czyli zachowywać przykazania. Czy jednak nie wpadamy w pokusę przypisywania tego sobie, własnemu wysiłkowi? Jedynym źródłem dobra jest Bóg. Jego łaska umożliwia nam czynienie wszelkiego dobra. Dał nam największe dobro: swojego Syna dla zbawienia nas wszystkich. Bądźmy hojni w czynieniu dobra, oddając przy tym chwałę Bogu i dzieleniu się dobrem z innymi.
