Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Uważaj, nikomu nic nie mów”. Nie wolno się cieszyć z doznanego wielkiego dobra i dzielić się tą radością z innymi? Owszem, nawet trzeba głosić dobro, które się dzieje, bo zło, choć jest go mniej, jest dużo bardziej krzykliwe. Jednak zbyt krzykliwa radość może zafałszować porządek rzeczy. Człowiek może tak mocno skoncentrować się na sobie, że zacznie pielęgnować egoizm, a zapomni skąd to dobro pochodzi i komu winny jest dozgonną wdzięczność. Działanie Boga jest tajemnicą, trzeba skupienia by je dostrzec. Nim pomyślisz o świadectwie oddaj chwałę Bogu. W modlitewnej radości podczas Eucharystii.
