Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Jedli i nasycili się wszyscy”. Głód duchowy i głód fizyczny: oba trzeba zaspokajać, w takiej właśnie kolejności. Pierwszy wyraża pragnienie szczęścia, do którego zostaliśmy stworzeni. Drugi jest niezbędny, aby tam zdążać, bo cały człowiek jest powołany do zbawienia. Czym zatem jest Pokarm z nieba – Eucharystia? Jest obecnością Bożej mocy na tej drodze. Dlatego dzisiejsza procesja jest znakiem pragnienia Jezusa, aby nam towarzyszył zawsze. Co zrobić, aby nigdy go nie zabrakło? Modlić się o odwagę dla tych, których Pan powołuje, aby go ‘sprowadzali z nieba’, aby odpowiedzieli na to powołanie.
