Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„A było z Nim Dwunastu oraz kilka kobiet”. Doznali uzdrowienia z różnych chorób i słabości. Odkryli przez to w Jezusie Mesjasza i odwdzięczyli się całkowitym darem z siebie. Doświadczyli Jego miłości i z miłości stali się Jego uczniami. Wspólnota uczniów Jezusa jest otwarta dla każdego. Każdy jednak sam musi uznać, że nikt i nic nie jest ważniejsze od Niego. Miłość służebna staje się prawem tej wspólnoty. Każdy kto szuka tylko siebie nie tylko nie znajdzie tam swego miejsca, ale nie będzie szczęśliwy a innym może przeszkodzić na drodze do Boga. Jak widzę siebie we wspólnocie uczniów Jezusa?
