Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Setnik wysłał do Niego przyjaciół z prośbą”. Warto mieć przyjaciół i warto być przyjacielem. Razem iść drogą, która wiedzie po śladach Jezusa. Wówczas moja relacja przyjaźni w sposób naturalny obejmuje obecność Jezusa. On nie nazywa nas już więcej sługami, lecz przyjaciółmi. Jego obecność umożliwia prawdziwy rozwój ludzkiej przyjaźni, zapewnia jej zdrowe owoce, wykracza poza wymiar doczesności. Przyjaźń jest wtedy troską o bycie razem bliżej Jezusa. Jest mówieniem najpierw Jezusowi o sprawach moich przyjaciół, dopiero potem pomocą moich własnych sił. Jak często modlę się za moich przyjaciół?
