Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Ci zjawili się u Jezusa i prosili Go usilnie”. Ile razy już obiecaliśmy innym, że się za nich pomodlimy. Dla tych ludzi oznacza to duże wsparcie, bo wiedzą, że w trudnych sytuacjach nie są sami, również na modlitwie. Bo stajemy przed Bogiem w ich imieniu. Czy mamy wtedy świadomość, że nie my jesteśmy w centrum tego spotkania, lecz Bóg miłujący każdego człowieka? Wtedy również nasza wiara powinna się umacniać w tym, że stajemy przed Wszechmogącym. Wierzą w Niego ci, którzy proszą nas o modlitwę. A my? Dziś, wypowiadając słodkie Imię Maryi, nie zapomnijmy, że nasza Matka oręduje także za nami.
