Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jerozolimy”. Z reguły pożegnania niosą w sobie dużą dozę smutku. Może dlatego, że budzą lęk niepewności na ponowne spotkanie. Skąd więc radość, z jaką uczniowie wracają po wstąpieniu Jezusa do nieba? Z wiary umocnionej Jego błogosławieństwem. Wiedzą, że nie zostają sami, bo otrzymają moc z wysoka. Dzięki Duchowi Świętemu będą mogli wypełnić polecenie Jezusa: głosić Ewangelię po krańce ziemi. Teraz kolej na nas! Ojczyzna jest w niebie, ale nie można tam zdążać samemu! W radości, bo Jezus nie pozostawił nas samych i spełnia swą obietnicę.
