Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Wy jesteście świadkami tego”. Trzeba coś osobiście przeżyć albo spotkać kogoś, aby być świadkiem. Jezus wstępuje do Ojca, ale jednocześnie pozostaje obecny w swoim Kościele, który jest naturalnym środowiskiem, aby Go spotkać i doświadczyć mocy Jego zmartwychwstania. Jezus w uwielbionym człowieczeństwie zasiadł po prawicy Ojca i oręduje za nami. Wyprasza nam łaski potrzebne do bycia Jego świadkami. Posyła Ducha Świętego. Bez Niego niemożliwe jest świadectwo, że Bóg przebacza grzechy i pragnie każdego z nas mieć na wieczność przy sobie. Zmartwychwstały zjednoczył Boga z człowiekiem na zawsze.
