Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„I nauczał codziennie w świątyni”. Bóg jest miłującym Ojcem, który chce mnie stale karmić pokarmem życia. I przypomina mi, że nie samym chlebem żyje człowiek, ale Słowem, które pochodzi z ust Bożych. Również dzięki temu stale przebywa w swojej świątyni, tej murowanej, Jemu poświęconej. Pragnie również nauczać w świątyni mojego serca. Codziennie. By Słowo życia swą mocą przemieniało moje myślenie. Pomagało w walce z różnymi bożkami, które chcą zawładnąć moim sercem. Nie bój się tego codziennego pokarmu, ale też walcz ile masz sił o czystość serca. Z zapartym tchem można słuchać tylko Jezusa.
