Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Mój dom będzie domem modlitwy”. Modlitwa to spotkanie z Bogiem. Jest przede wszystkim słuchaniem, aby odkrywać Jego wolę. Po to przychodzę do kościoła? Tu Jezus pragnie swoją ofiarną miłością odnawiać świątynie naszych serc i napełniać je mocą swojego Ducha, który daje nam zrozumienie woli Bożej. Jeśli nie to jest głównym celem naszego spotkania z Bogiem, to będzie grozić nam niebezpieczeństwo rozumienia modlitwy i świątyni po światowemu. Wtedy może to być jeszcze jedno miejsce, gdzie będziemy narzucać swoją wolę i urządzać wszystko na pokaz. Skąd to szukanie 'lepszych’ kościołów i księży?
