Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Słudzy nieużyteczni jesteśmy”. To nie jest fałszywa pokora. To realizm naszego stanu, wzywający do wdzięczności i odpowiedzialności. Wszystko w nas, począwszy od ziemskiej egzystencji po chwałę zbawionych w niebie pochodzi od Boga jako Jego wielki dar. Zawsze będziemy więc dłużnikami Boga, bo to, co sami czynimy jest jedynie odpowiedzią na Jego dary. Sami z siebie jesteśmy więc nieużyteczni. Po co więc ta pycha wobec Stwórcy i wobec świata? Postawa wdzięczności to naśladowanie Jezusa, który z miłości do Nas stał się Sługą miłości. Prośba do Maryi, by Ona uczyła nas swojej postawy Służebnicy.
