Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Nie mają czym się tobie odwdzięczyć”. Czy wdzięczność da się pogodzić z bezinteresownością? W naszej kulturze rynkowej wszystko musi być wymierne. Do tego stopnia, że jeśli coś jest darmowe, to się tego nie ceni. Prezenty ceni się nie za ukryte w nich serce, lecz za ich materialną ich wartość. Jesteśmy pokoleniem roszczeniowym. Trudno więc nam zrozumieć działanie Pana Boga. Każdy Jego dar wyraża tę samą miłość, z jaką ich udziela. Nie oczekuje naszego rewanżu. Raduje się, gdy wdzięcznie Jego dary przyjmujemy i bezinteresownie potrafimy dzielić się nimi z innymi. Nasze zbawienie jest darmowe.
