Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem”. Mogła pomyśleć: muszę dbać o siebie, bo przecież noszę pod sercem Syna Boga Najwyższego. Nawiedzona przez Boga-Ducha Świętego, w Jego mocy wybiera się do potrzebującej krewnej, aby i ona doświadczyła Bożego nawiedzenia. Niech ‘nawiedzi’ dziś i mnie, uświadamiając mi jak ważna jest Jej rola na mojej drodze wiary. Maryja pokazuje nam, iż bycie uczniem Chrystusa to mieć Chrystusa w swoim sercu i nieść Go potrzebującym. To wyjście z egoistycznego kręgu nakierowania całego świata ku sobie. Trud dający radość, pozwalający wyśpiewać Bogu hymn uwielbienia.
