Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Lecz jeśli się nie nawrócicie”. Wezwanie do nawrócenie jest miłosną troską Boga o człowieka dotkniętego grzechem. Grzech jako oderwanie od Boga nie jest tu tylko opisem stanu człowieka, lecz również wskazaniem, że pociąga za sobą konkretne konsekwencje. Najstraszniejszą jest wybranie przez człowieka wieczności bez Boga. Trzeba więc mocniej uruchomić wyobraźnię i starać się widzieć konsekwencje naszych wyborów i czynów. Spojrzeć na swoje życie, a nie tylko oburzać się na widok zła czynionego przez inne osoby. To praktyczna konsekwencja tego, iż wiara jest zawsze osobistą relacją z Bogiem.
