Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Lecz jeśli się nie nawrócicie”. To mocne słowa miłości, której nie jest obojętny nasz los. Głos Boga, który nie chce, aby ktokolwiek z nas zginął na wieczność, lecz aby się nawrócił i żył. To wezwanie, aby Pana Boga traktować bardzo poważnie. Nie zajmujmy się więc narzekaniem na zło w świecie czy potępianiem innych ludzi. Może gdyby otrzymali od Boga tyle co my, byliby dużo lepsi od nas. Dziękuj mocno za tyle już otrzymanych łask i za dobre owoce, jakie wydała twoja współpraca z nimi. To sedno nawrócenia: dziękować i współdziałać. Jakie zadanie w procesie nawrócenia stawisz sobie na dziś?
