Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”. Kto lepiej może nas nauczyć, jak przyjąć przychodzącego Boga, jeśli nie Maryja?! I my pytamy się 'jak to się stanie’, bo miarą ludzką nie potrafimy objąć Boga. I my słyszymy, że Duch Święty nam pomoże, aby tak obecność Emmanuela była w nas owocna, rodziła nowe życie. I w nas miłosierna miłość Boga chce dokonać swego dzieła. Maryja całym sercem i duszą wyraziła zgodę. Jaka jest nasze przyzwolenie na narodzenie Pana w naszym sercu i życiu? By tak się stało, trzeba odwagi wiary i nieprzerwanego dialogu z Bogiem. Przyjdź Panie, bo czekamy!
