Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Dziewicy było na imię Maryja”. Adwent ma konkretne imię. Jest bowiem czasem odkrywania, że Bóg przychodzi do konkretnego człowieka. Takim jest każdy z nas. To żadna nasza zasługa, lecz wyraz tego, że Bóg kocha każdego miłością jedyną i niepowtarzalną. Bóg przychodzi do naszego konkretnego życia zawsze z ciekawą propozycją. To nic, że niekiedy sporo w nim nam 'namiesza’ albo nawet wywróci je do góry nogami. Maryja uczy nas zaufania Bożym planom. Uczy współpracy z łaską, która nie jest biernością, lecz rozumnym podporządkowaniem siebie zamysłom Tego, który dał nam największy dar: swojego Syna.
