Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie”. Warto mieć mocno wypisane w sercu: jestem człowiekiem obdarowanym. Największym darem jest dar wiary. Bóg włączył mnie w swoje życie i prowadzi codzienny dialog miłości. Mimo różnych trudów każdy nowy dzień jest Jego darem, bo jest jednocześnie Jego obecnością. Ale ten największy dar niesie w sobie posłanie do dzielenia się nim ze wszystkimi. Innym razem Pan Jezus mówi: darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Czego zatem wymaga od nas ten hojny Dawca? Wierności. To podstawowy, niełatwy wymóg. Czuwać to każdego dnia budować na wierności Boga.
