Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy”. Na czym polegało uniżenie Maryi? Może na tym, że całą siebie, z duszą i ciałem, oddała Panu Bogu do dyspozycji. Jej 'tak’ było aktem osobistej, szczerej decyzji. Budując na takim oddaniu się stworzenia, Bóg może czynić rzeczy wielkie. Maryja daje nam wzór jak zauważyć te Jego wielkie dzieła, oddając całą chwałę Panu. Wtedy one nie stają się znane jednostkom, lecz przez nie Boża łaska dociera do wielu. Pomyśl, co jest w centrum twojego działania, modlitwy. Odnów swoją dyspozycyjność dla Bożych planów. Aby być blisko Dzieciątka, trzeba się uniżyć.
