Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu”. Grzech można dostrzec tylko wiarą. Bo jego zaistnienie widać tylko w relacji z Bogiem (i bliźnim ze względu na Boga). Odrzucając panowanie Boga popadamy w niewolę grzechu i jego skutków. Najgorsza jest wtedy, gdy grzech jest w poważnej materii, świadomy i dobrowolny. Z tej niewoli może nas wyswobodzić jedynie miłosierdzie Boże darowane w Jezusie Chrystusie. Patrząc na Krzyż miejmy przed oczami obie prawdy: jak poważny w skutkach jest grzech człowieka i jak nieskończenie większa jest miłość Boga. Zatem w Krzyżu jest nasza prawdziwa wolność.
