Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”. To normalne, że troszczę się o nakarmienie bliskich, za których jestem odpowiedzialny. Czy jednak pamiętam o każdym głodzie, także duchowym? O głodzie słowa prawdy i nadziei, o głodzie obecności tej Miłości, która podnosi i wyzwala? W historii byli ludzie, których jedynym pokarmem przez lata był Komunia święta. Chrystus w słowie i Komunii jest źródłem życia dla każdego z nas. Jeśli chcę karmić innych, muszę najpierw przyjść do Jezusa, aby mnie nakarmił. Nie poprzestawaj na przyzwyczajeniach. Szukaj nowych dróg, aby być blisko Pana, a On był w tobie.
