Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Panie, a co z tym będzie?”. Niepokoi nas niekiedy los innych ludzi, bliskich, zwłaszcza wobec różnych życiowych przeszkód. Nieprzespane noce, uporczywy lęk, który ciągle towarzyszy i zawęża mocno życiowy horyzont. Niech jednak będzie to znak miłości, która powinna przechodzić w ufną modlitwę jako znak wiary, że w Bożych rękach nikt nigdy nie doznał krzywdy. To jednocześnie wyzwanie dla mnie samego, aby też w tych troskach iść wiernie za Jezusem. Bo wierność ta staje się dla innych pomocą w ich większym zaufaniu Bogu. Wierność jako odpowiedź na Boże powołanie dziś, bez oglądania się wstecz.
