Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?”. Nie dziwi nas płacz przy grobie. Wyraz miłości, tęsknoty, bezradności. Możemy odnaleźć siebie w zachowaniu Marii Magdaleny. Chrystus objawia się jej, aby uciszyć rozpacz jej serca. Nie rozpoznaje Go jednak w zmartwychwstałym ciele, dopiero gdy słyszy wypowiedziane przez Niego swoje imię. Ileż razy Jezus wypowiedział już z miłością nasze imię! Kiedy wzywał nas do nawrócenia, gdy zachęcał do odważniejszej odpowiedzi na Bożą łaskę. Rozpamiętując to niech twoje serce napełnia się głęboką radością. W Zmartwychwstałym żyjemy, w Jego mocy jesteśmy posłani.
