Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?”. Pytanie ukazujące, że Jezus doskonale zna ból serce Marii Magdaleny. Jak nie płakać przy pustym grobie, skąd zabrano ukochanego Mistrza?! Gdy słyszy własne imię, to dopiero wyrywa ją z bolesnego letargu. Rzeczywistość jest inna: zwyciężyło Życie i teraz ona ma stać się Jego apostołką, najpierw wobec najbliższych uczniów Jezusa. My także mamy momenty, gdy płaczemy przy grobie naszych niespełnionych planów, różnych bolesnych porażek. Gdy wołamy do Jezusa: dlaczego? On nigdy nie pozostawi nas bez odpowiedzi. Zawoła nas po imieniu: we Mnie jest życie!
