Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania”. Nikt z nas nie jest na ziemi przypadkiem, nikt nie jest zbędny, nikt pozbawiony celu życiowej wędrówki. Życie to dar od Boga i z tej racji zawsze niesie w sobie konkretny sens i cel. Jest on jeden: uwielbić Boga. Jego wykonanie przeróżne, zależne od uzdolnień i konkretu życiowego powołania. By uwielbić, najpierw poznać. Czyli codzienne wsłuchiwanie się w słowa Syna i medytowanie Jego zbawczych dzieł. To wdzięczność za każde dobro, bo zawsze ma ono początek w Bogu. To świadectwo dobrych dzieł. Nie zaniedbuj poznania Boga i sercem, i intelektem.
