Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Pożyteczne jest dla was moje odejście”. Odejścia są z reguły smutne, ale często niezbędne, aby wziąć odpowiedzialność za swe życie. Tak dzieje się np. gdy dorosłe dzieci wyfruwają z rodzicielskiego gniazda. Rozpoczyna się nowy etap i dla nich, i dla rodziców. Podobnie z odejściem Jezusa. Rozpoczyna się nowy etap w historii zbawienia. Kościół, a w nim każdy z nas, ma poważnie wziąć odpowiedzialność za swoje zbawienie. Konieczne jest odejście – uwielbienie- Jezusa, aby Jego darem stał się Duch Paraklet. On nas przekonuje o zwycięstwie Jezusa nad naszym grzechem i daje moc na drodze wierności.
