Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną”. Samotność jest trudem i cierpieniem. Z kim podzielić się radościami czy smutkami? Nie ma kogoś, kto by wspomógł, doradził: po prostu był. Wiara pozbawia nas samotności, bo kto wierzy, nigdy nie jest sam. Wpatrujemy się w jedność Ojca z Synem. Więcej, przez wiarę mamy udział w tej jedności. To jest źródło naszego pokoju, pośród zmagań i niepewności naszej codzienności. Bo w jedności Jezusa z Ojcem, w mocy Ducha Świętego, dokonało się zwycięstwo Miłości na Złem. W tym zwycięstwie uczestniczymy przez wiarę. Ono jest źródłem naszej odwagi życia wiarą.
