Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Mieszkanie u niego uczynimy”. Ostatnie wydarzenia potwierdzają dobitnie, że Polacy słyną z gościnności. Czy także odnosi się to do zamieszkania Pana Boga w człowieku? Jeśli Bóg mieszka we mnie, to posiadam dar bycia umiłowanym od początku, a nawet przed zaistnieniem (Ojciec), cieszę się darem Chrystusowego pokoju, a Duch uczy mnie wszystkiego, co dotyczy treści prawd objawionych. Trzeba się nam zadziwić, że nasz Bóg jest tak bliski człowiekowi, bo ta bliskość jest od środka, a nie od zewnątrz. Trzeba nam każdego dnia czynić wszystko, aby Jego obecność inspirowała nas do aktywnej współpracy.
