Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Daję świadectwo, że On jest Synem Bożym”. Najpierw uznać w Nim Boga i tę wiarę każdego dnia potwierdzać: Jezus jest prawdziwym Bogiem, moim Zbawicielem. Nie ma w żadnym innymi imieniu zbawienia, jak tylko w tym Imieniu Jezus. W Jego Imię dostępujemy odpuszczenia grzechów, ono staje się kluczem do poznania miłości Ojca. Z jakim szacunkiem je wymawiamy? Najlepiej czynić to przez świadectwo wiary, przede wszystkim w wysiłku jedności życia: wiary działającej przez konkret miłości i jej dzieł. Nasze siły są ograniczone. Dlatego najpierw prośmy w to Imię o moc do życia owocnego uczynkami wiary.
