Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Ja przyszedłem na świat jako światło”. Nie potrafimy sobie wyobrazić normalnego życia bez elektryczności. Ciemności często nas przerażają, a przynajmniej bardzo komplikują życie. Przyroda nam mówi, że bez słońca nie ma życia. Bez obecności Jezusa nie ma w nas życia duchowego. Jeśli użyć przenośni, niedoskonałej, On jest życiodajnym światłem, a Duch Święty baterią, która zapewnia stały dopływ światła. To Światło ukazuje prawdę naszego życia i powołania, ale nie jest światłem oskarżającym. Ojciec posłał Syna, aby nas wyzwolił z ciemności grzechu. To najlepsza Nowina. Przyjmij to Światło dziś.
