Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Ten, kto kocha swoje życie, traci je”. Czy są dwa życia czy jedno? Wydaje się, jakby dwa, bo jednego trzeba nienawidzić, a drugie kochać. Jeśli już tak patrzymy, to życie ziemskie jest częścią życia wiecznego. Dlatego warto je przeżywać w żywotnej relacji przyjaźni z Jezusem, który stał się ziarnem obumarłym w służbie miłości, by w nas było prawdziwe życie. Dlatego Jego droga ma stawać się moją drogą: służby. Co to znaczy nienawidzić życia tu na ziemi? Obumierać dla ubóstwiania wartości przemijających, które stają się celem i horyzontem życia. Gdy żyję tylko po ziemsku, co naprawdę tracę?!
