Tekst Ewangelii znajdziesz na ewangelia.org
„Poszła Maria Magdalena oznajmiając uczniom”. To był wielki przełom w życiu Marii Magdaleny: przejście od łez rozpaczy do łez radości. Spotkanie ze Zmartwychwstałym odradza jej życie, otwiera perspektywę pewnej nadziei. Jej serce nie jest zdolne pomieścić tej Nowiny, dlatego spieszy, aby podzielić się nią z apostołami. Nie tylko opowiada o spotkaniu żywego Jezusa, ale też wiernie przekazuje Jego słowa. W każdej Eucharystii Zmartwychwstały wychodzi nam na spotkanie. Pragnie być przyjęty wiarą, która pozwoli Mu odmieniać nasze życie. Tak, byśmy tą radością mogli dzielić się z innymi. Wiernie.
